Friday, April 29, 2016

Mgiełka do twarzy

Mgiełki do twarzy to jeden ze sposobów dostarczania skórze składników aktywnych, stąd prosty wniosek – skuteczność konkretnej formuły zależy właśnie od jej składu. Czasami znaczenie ma też ilość zastosowanego kosmetyku. Słynne powiedzenie „mniej znaczy więcej” nie sprawdza się chociażby w przypadku mgiełek mających zapewniać ochronę przeciwsłoneczną. Jeśli spryskamy się nader delikatnie, ochrona na poziomie SPF 30 będzie zaledwie mrzonką.


Mgiełka nawilżająca do twarzy
Odrębną kategorią są mgiełki nawilżające. Jeśli skład obejmuje emolienty, czyli substancje natłuszczające, mgiełka rzeczywiście może pomóc nawilżyć skórę. Niestety, w pozostałych przypadkach będzie z tym trudno. Bądźcie ostrożne z nadużywaniem mgiełek zawierających przede wszystkim wodę. Wskutek jej parowania skóra zaczyna się przesuszać, podobnie jak usta, które zbyt często oblizujemy. Aby zaradzić problemowi z nawodnieniem naskórka, podręczną kosmetyczkę warto wyposażyć w spray z aloesem bądź kwasem hialuronowym.


Beauty Blender

Oczywiście najpopularniejszym zastosowaniem gąbeczek jest aplikacja podkładu, ale tak naprawdę możemy użyć ich do nałożenia większości kosmetyków. Występują specjalne wersje do nakładania kremu lub bazy pod makijaż, a każdą gąbką doskonale rozprowadzimy podkład, korektor, produkty do konturowania, róż, bronzer czy rozświetlasz.
Stożkowy kształt gąbeczek pozwala na precyzyjne dotarcie w każde miejsce, możemy sięgnąć także po wersje gąbeczek w rozmiarze mini, które gwarantują jeszcze bardziej precyzyjną aplikację. Ponadto to właśnie dzięki gąbeczce uzyskamy naturalne wykończenie i scalenie całego makijażu.

Wbrew pozorom gąbeczki nie są przeznaczone jedynie do produktów o płynnej konsystencji. Bardzo dobrze sprawdzają się także podczas aplikacji produktów sypkich, a w szczególności pudru. Puder po takim nałożeniu powinien być mniej widoczny, a także bardziej trwały. Doskonale sprawdzi się także podczas aplikacji dużej ilości pudru kiedy wykonujemy tzw. baking.

Olejek kokosowy w kosmetyce

Uniwersalny, wielofunkcyjny, skuteczny – w ujęciu kosmetycznym o oleju kokosowym można pisać w nieskończoność. Szereg jego zastosowań onieśmiela zapewne niejednego producenta preparatów do pielęgnacji skóry. Bogaty w witaminy B1, B2, B3, B6, C i E specyfik i zarazem cenne źródło kwasu foliowego, wapnia, potasu, magnezu, fosforu, cynku i żelaza to mistrz wśród olejów pielęgnacyjnych.
Wydaje ci się, że olej to nieodpowiedni produkt do usuwania kosmetyków do makijażu? W starciu z olejem kokosowym polegnie nawet wodoodporny tusz do rzęs.
Wiele jego miłośniczek twierdzi, że z olejem nie mogą równać się nawet współczesne produkty do demakijażu oczu. Naturalny kosmetyk radzi sobie nie tylko z usuwaniem mascary, ale i z pielęgnacją skóry wokół oczu. Olej kokosowy ma bowiem właściwości nawilżające, a do tego nie podrażnia i nie powoduje szczypania, czego nie można powiedzieć o wielu płynach do demakijażu.